Licznik odwiedzin: 2160
Sponsorzy
Współorganizatorzy
Patronat medialny

Informator 20 Rajdu Dolnośląskiego

Przygotowania do 20. Rajdu Dolnośląskiego weszły w decydującą fazę. W ramach działań organizacyjnych Automobilklub Ziemi Kłodzkiej przygotował obszerny informator zawodów, który będzie kolportowany w kluczowych punktach trasy (a przede wszystkim w rejonie bazy rajdu w galerii handlowej „Twierdza Kłodzko”).

- Wydawnictwo zawiera komplet szczegółowych informacji o 20. Rajdzie Dolnośląskim. Są więc harmonogramy oraz skorelowane z dokumentacją fotograficzną mapy odcinków specjalnych, jest także lista zwycięzców począwszy od roku 1957, gdy pierwsze miejsce zajął Walerian Waryszewski z Automobilklubu Warszawskiego w BMW 328 – wylicza Bogusław Piątek, prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

- Informator jest dobrą sposobnością, by zaprezentować potencjał naszych sponsorów, partnerów i patronów medialnych, bez których nie mielibyśmy szans zrealizowania zawodów na poziomie RSMP. Dużo miejsca poświęciliśmy na prezentację walorów krajobrazowych, historycznych, uzdrowiskowych i krajoznawczych Ziemi Kłodzkiej. Ufamy, że goście rajdu będą dzięki temu częściej odwiedzać Kłodzko i Kotlinę Kłodzką, zwane nie bez powodu Turystycznym Hrabstwem Kłodzkim – dodaje Leszek Biegus, dyrektor rajdu.

Informator, noszący tytuł „SuperOES”, jest obszernym magazynem sportów samochodowych. Oprócz materiałów bezpośrednio związanych z 8. rundą RSMP oraz 10A. i 10. rundą RPP, przynosi liczoną od 1966 r. historię najpierw kłodzkiej delegatury Automobilklubu Dolnośląskiego, a od 1998 r. samodzielnego Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. „SuperOES” zawiera też ciekawe teksty na temat historii wyścigów górskich, bowiem ta dyscyplina jest drugą – obok rajdów – specjalnością AZK. Jest również obszerna monografia Rajdów Monte Carlo, przygotowana na stulecie tej najsławniejszej imprezy automobilowej. Longin Bielak, nestor polskich rajdowców, pisze o swych perypetiach, związanych ze startem w RMC w roku 1965. Jest także publikacja, objaśniająca zawiłości punktacji w RSMP. Magazyn „SuperOES” przynosi też wspomnienie o Colinie McRae w trzy lata po tragicznej śmierci szkockiego mistrza.

Share |