Licznik odwiedzin: 2162
Sponsorzy
Współorganizatorzy
Patronat medialny

Nowości Dolnośląskiego

8.09 otwierana jest lista zgłoszeń 20. Rajdu Dolnośląskiego, ostatniej rundy tegorocznych Platinum RSMP, oraz ponownie podwójnej rundy (10 i 10A) Rajdowego Pucharu Polski. Ruszyła już strona internetowa jubileuszowej edycji imprezy i znamy pierwsze szczegóły dotyczące rajdu. Nie brakuje nowości. Po dwóch latach w Zieleńcu baza trafiła do Kłodzka - jest nią Galeria Twierdza Kłodzko. Zlokalizowane zostanie tam biuro rajdu, biura prasowe, a na parkingu rozstawią się serwisy.

Nowością są też dni rozgrywania rajdu. W tym roku Dolnośląski "poleci" w układzie sobota-niedziela, co ucieszy kibiców. W oba dni rywalizować będą także uczestnicy RPP.

Już w piątek będzie jednak co robić. Między 11 a 14 rozegrany zostanie odcinek testowy. Próba ma 3.92 km długości, startuje na ulicy Zajęczej w Kłodzku a kończy się w Roszycach. O 18:30 rusza ceremonia startu, a o 19:18 superoes Kłodzko - Leroy Merlin.

W sumie przygotowano aż 18 oesów. W sobotę zaczynamy od klasyków - Spalona, Międzylesie i Kolonia Gaj utworzą pętlę, która będzie pokonywana trzykrotnie. W niedzielę po dwa razy rozegrane zostaną oesy Dębowina, Krosnowice, Radkowska Perła i Bazylika. Łączna długość oesów to 159.09 km.

RPP przejedzie w sobotę osiem oesów, po stawce RSMP. Pucharowicze opuszczą Kolonie Gaj 3. W niedzielę załogi z 2 ligi odwiedzą już wszystkie próby.

Rallyonline.pl

Share |