21 Rajd Dolnośląski - 5 runda Platinum RSMP - 7 i 8 runda RPP
Sponsorzy
Patronat medialny

„To, co mamy najlepszego”

 

Tę szansę staramy się maksymalnie wykorzystać dla pożytku naszego sportu samochodowego, komponując trasy Rajdów Dolnośląskich. Z jednej strony mamy kanon klasycznych oesów ze Spaloną czy Międzylesiem na czele. Z drugiej strony mamy również duży wybór innych dróg, dzięki którym możemy konfigurować różnorakie warianty prób sportowych.


 

W tegorocznym układzie tras zachowaliśmy rozkład głównych akcentów. Zaczynamy w sobotę od klasyków – Spalonej i Międzylesia, a na koniec pętli po wielu latach przerwy na nowo odkryjemy Gorzanów. W niedzielę porcja odcinków specjalnych w bliskim sąsiedztwie Kłodzka (najpierw Kolonia Gaj, która zadebiutowała rok temu, potem Dębowina i wreszcie Radkowska Perła). Każdego dnia pętle będą pokonywane dwukrotnie. Ufam, że układ trasy to pewne optimum, zapewniające i widowiskowość dla widzów, i zróżnicowane warunki ścigania się dla załóg.


 

Ufam również – i to niezłomnie! – że publiczność, obserwująca rajdowe zmagania, nie przysporzy nam kłopotów swoim zachowaniem przy trasie. Wręcz przeciwnie – liczę na wzorową dyscyplinę zebranych na 21. Rajdzie Dolnośląskim kibiców. To jest ogromna rękojmia bezpieczeństwa, stanowiąca wielką pomoc i wręcz bezcenne wsparcie dla organizatorów, którzy przecież za pierwszoplanowy cel stawiają sobie bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Bardzo prosimy więc o to, by swym zdyscyplinowaniem i bezwarunkowym przestrzeganiem zaleceń służb porządkowych widzowie stali się współautorami końcowego sukcesu 21. Rajdu Dolnośląskiego. Do tego sukcesu wszyscy chcemy dążyć wspólnie!


 

Pora również na ważne podziękowania dla tych, którzy wsparli nasze wysiłki organizacyjne oraz długie i skomplikowane przygotowania do naszej najważniejszej imprezy. Dla instytucji i władz – od szczebla wojewódzkiego po gminny. Dla sponsorów, dla partnerów, dla patronów medialnych. Także dla tych osób, które z życzliwością włączyły się do działań Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej i wspomogły je własnym doświadczeniem i cennymi radami.


 

Mamy dużą satysfakcję z rosnącej rangi Rajdów Dolnośląskich; z ich dużej popularności wśród widzów i zawodników, z ich wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Wierzymy również niezłomnie, że organizowane przez AZK atrakcyjne imprezy automobilowe pomnażają ogólnopolską popularność przepięknej Ziemi Kłodzkiej i zachęcają wiele osób do przyjazdów do nas nie tylko na czas rajdów samochodowych czy wyścigów górskich. I to jest właśnie nasz wkład w rozwój Ziemi Kłodzkiej.


 

Leszek Biegus, Dyrektor 21. Rajdu Dolnośląskiego