21 Rajd Dolnośląski - 5 runda Platinum RSMP - 7 i 8 runda RPP
Sponsorzy
Patronat medialny

Bouffier liderem po I dniu

Bryan Bouffier i Xavier Panseri zdominowali pierwszy dzień zmagań w 21. Rajdzie Dolnośląskim. Trzykrotni mistrzowie Polski wygrali wszystkie sobotnie odcinki specjalne. Za nimi są Michał Sołowow z Maciejem Baranem (+33,0) oraz Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem (+35,7)

Francuzi wyruszą na trasę drugiego etapu zawodów z przewagą 33 sekund. Drugie miejsce zajmują wicemistrzowie Europy Michał Sołowow i Maciej Baran. Trzeciej pozycji na podium strzegą Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którym do Francuzów zabrakło +35,7.

RPP na mecie 7. rundy

7. runda Rajdowego Pucharu Polski przyniosła kolejne zwycięstwo Mariuszowi Nowocieniowi i Bartłomiejowi Jakubowskiemu, którzy finiszowali przed Jerzym Tomaszczykiem i Łukaszem Włochem z zapasem +38,8. Trzecie miejsce wywalczyli Radosław Raczkowski i Mariusz Kosiński (+57,0).

Jeszcze 6 odcinków

Niedziela na trasie 21. Rajdu Dolnośląskiego to kolejnych 6 oesów dla 5. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i tyle samo dla załóg jadących w 8. rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Rywalizacja rozegra się na prawie 72km. Meta na kłodzkim Rynku po godz. 16-tej.