Newsletter

Wizyty
Dziś: 19Wszystkie: 175635

Miasta i Gminy

 • Bardo

  Bardo – miasto cudów.

  Bardo – niewielkie miasteczko w południowej części województwa dolnośląskiego - położone malowniczo w miejscu, gdzie rzeka Nysa Kłodzka wijąc się szerokimi zakolami przebija się przełomem przez pasmo Gór Bardzkich.

 • Gmina Kłodzko

  „Jedni szukają pięknych miejsc do życia, inni sprawiają że miejsca w których żyją stają się piękne.”

  Malownicza Gmina Kłodzko ze względu na swoje położenie w centralnej części Powiatu Kłodzkiego oraz z uwagi na swoją historię predysponuje do budowania wizerunku gminy w oparciu o tradycje,  przeszłość, zabytki i piękno przyrody. Gmina Kłodzko to aż 35 sołectw połączonych w całość, co sprawia, że to jedna z największych gmin w województwie dolnośląskim. Miejscowości wchodzące w skład administracyjny Gminy Kłodzko są miejscami atrakcyjnymi turystycznie, nie tylko ze względu na malownicze położenie, ale również na aktywność mieszkańców.

 • Kłodzko

  Kłodzko

  Kłodzko jest jednym z najstarszych miast na  Dolnym Śląsku,  położonym w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką wraz z jej dopływami. Piękne krajobrazy, skaliste zbocza gór, lasy, rwące potoki, a pośrodku nich niewielkie urokliwe miasteczko – jedyne takie miejsce dla osób ceniących ciszę, spokój, pragnących oderwać się od zgiełku wielkich metropolii.

 • Radków

  Gmina Radków położona jest w północno-zachodniej części Powiatu Kłodzkiego na pograniczu polsko-czeskim. Położona w malowniczych terenach, z dala od zgiełku miast, w cieniu Szczelińca Wielkiego zajmuje niewątpliwie wyjątkowe miejsce w paśmie Gór Stołowych. 

 • Szczytna

  Szczytna

  Usytuowana w pobliżu Gór Stołowych pomiędzy dwoma znanymi uzdrowiskami  Dusznikami-Zdrój i Polanicą-Zdrój jest miejscem wartym odwiedzenia a dzięki rozwijającemu się zapleczu turystycznemu stanowi świetną bazą wypadową do pobliskich atrakcji turystycznych.