Znajdź nas na Facebooku
Patronat medialny

Szanowni Państwo!

Aktualności » Szanowni Państwo!

Serdecznie witamy na stronie 50. Rajdu Dolnośląskiego, 5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku zawody przygotowywane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej będą miały niezwykłą oprawę, wszystko za sprawą podwójnego jubileuszu, jaki świętujemy w 2016 roku. To 50-lecie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, a także 50. edycja kultowego ścigania na Dolnym Śląsku. W związku z tym szykujemy sporo niespodzianek, przede wszystkim dla kibiców. Informacje o atrakcjach zdradzać będziemy stopniowo…

Po pierwsze... Do udziału 50. Rajdzie Dolnośląskim zaprosiliśmy Roberta Kubicę! Śledźcie zatem listę zgłoszeń.

Po drugie… Zdecydowanie faktem jest, że bazą 50. Rajdu Dolnośląskiego będą Duszniki- Zdrój. To właśnie w tym malowniczym kurorcie, miejscu kojarzonym z Fryderykiem Chopinem, zaplanowano widowiskowy start i spektakularną metę rajdu. To także tutaj, w dzielnicy Zieleniec, narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, usytuowane będą baza zawodów oraz park serwisowy.

Po trzecie… I najważniejsze… Sportowa rywalizacja!!! W 50. Rajdzie Dolnośląskim udział z pewnością weźmie czołówka zawodników rywalizujących w tym sezonie w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do rywalizacji przygotowaliśmy 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości ok. 160 km. Ceremonia startu zawodów zaplanowana jest na czwartek, 6 października 2016r. o godz. 21:10. Ściganie natomiast ruszy dopiero w piątkowe popołudnie, bo po godz. 14-tej. Podczas I etapu do pokonania będą dwie, dwukrotnie przejeżdżane pętle z oesami: Międzylesie, Boboszów, Spalona. W sobotę trasa wygląda następująco: do południa Kolonia Gaj, Ścinawka, Radkowska Perła, potem serwis w Zieleńcu i znów Radkowska Perła, po niej Ścinawka, a ściganie zwieńczy Power Stage w Kłodzku. Na metę zapraszamy o godz. 16:00 na Rynek w Dusznikach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, życzymy wspaniałej sportowej walki oraz niezapomnianych emocji tym, którzy przyjadą na Ziemie Kłodzką, aby kibicować najlepszym w kraju załogom rajdowym!

Z rajdowym pozdrowieniem

organizatorzy

50. Rajdu Dolnośląskiego

5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych